Ford Escape Recalls

Ford Escape Recalls , Ford Motor Company tarafından üretilen bir araç serisidir. Markanın sunduğu modellerden biridir. Bu araç, geçtiğimiz yıl içinde birçok eyalette üreticinin geri çağırması olmadan satıldı. Bu makalede listelenen rapor tarihinde, çeşitli model yılları için düzenlenmiş bazı Ford Kaçış Kayıtları bulunmaktadır. Rapor, geri çağrılan kampanyaya aşağıdaki araçların dahil olduğunu gösteriyor:

Ford Escape Recalls Car Parts  Ford Escape: Ford Escape, başlık / model VIN # FMV 626584 ile satılmaktadır. Rapor tarihi, bu aracın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk üretim geri çağırmasından kalmadır. Geri çağırma, Ford motor şirketinin ‘Güvenli Sürüş Araç Güvenliği Yasası’ kampanyasının bir parçası. Yasa, 2021’de Amerika Birleşik Devletleri Kongresi tarafından yürürlüğe girdi. Yasaya göre, tüm Ford araçlarında sıvının sürücünün gözüne çarpmasını önleyen ezilme bölgesine sahip bir ön cama sahip olması gerekiyor.

Ford Escape: Ford Motor Company tarafından üretilen bu aracın ikinci geri çağrısı, gösterge paneli uyarı sistemi kısmı içindir. Geri çağırma raporu tarihine göre bu sorun gösterge tablosu uyarı sistemini ve gösterge panelini de etkilemektedir. Rapor tarihine göre bu sorunun Ford Explorer’ın ön yüzünü etkilediği düşünülüyor. Bu sorundan etkilenen araçlar Explorer, Grand Marquis ve Focus’tur. Bu sorundan etkilenen parçalar şunlardır: gösterge paneli uyarı kanalı, ön cam ve gösterge paneli.

Odak: Ford Motor Company tarafından üretilen bu aracın üçüncü geri çağırma, hidrolik direksiyon pompası içindir. Sorun, hidrolik direksiyon pompası grubunu etkiliyor. Bu sorunun nasıl başladığı bu noktada net değil. Bu sorunun kontak anahtarı ile başladığına inanılıyor. Bu bileşeni onarmak için bir eylem bağlantısı kullanılıyor.

Marquis: Ford Escape ayrıca bir hidrolik direksiyon pompası arızasından muzdarip. Sorunun kontak anahtarı ile başladığından şüpheleniliyor. Bu bileşen değiştirilebilir olmakla birlikte, araçların şanzımanının da kontrol edilmesi tavsiye edilmektedir. Bunun nedeni, Ford Escape’teki bazı yayınların iletimle ilgili sorunlar yaşadığı biliniyor olmasıdır.

Bunlar, Ford’un kendileri tarafından üretilen bu araç için yaptığı önemli geri çağırmalardan sadece birkaçı. Ford’a göre yürütülen başka geri çağırmalar da var. Bu yazı itibariyle, Ford tarafından 10 ayrı geri çağırma tespit edildi.

Bir geri çağırma, çift park sensörüne sahip Ford Focus’u içeriyor. Bu sorun tespit edildiğinde, hidrolik direksiyon pompasının yeniden kurulması gerekir. Bu soruna bir çözüm olarak yeni bir pil de önerilmektedir. Bu aracın motorunda sorun yaşamasının en son olaylarından biri de valf kapak contası adı verilen bir parçadan kaynaklanıyor.

Bu geri çağırma, Ford Motor Company tarafından ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu tarafından belirlenen geri çağırma prosedürlerine göre yapılır. Bu geri çağırma, şirket tarafından üretilen belirli Ford, Dodge ve BMW araçlarını etkiler. Bu geri çağırma aynı zamanda valf kapakları gibi bazı parçaları da etkiler. Bu üretici şu anda etkilenen araçların tam listesini yayınlamamış olsa da, kendisi tarafından üretilen tüm araçların geri çağrılmalarının resmi olarak yayınlanmasından önce bakım kontrollerinden geçeceğini belirtiyor. Bununla ilgili ek bilgi ve diğer 2010 Ford Escape geri çağırma ayrıntıları için müşterilerin web sitelerini ziyaret etmeleri önerilir.

İkinci geri çağırma, Ford Escape’in ön koltukla bir yolcu güvenliği sorunu yaşamasını içeriyor. Bu özel sorun yalnızca sürücüyü etkilese de, emniyet kemeri sistemine dahil olan parçalar kişi kemerini bağladığında düzgün bir şekilde açılmaz. Sonuç olarak, kemer kişiyi güvenli bir şekilde tutamaz ve kişi araçtan fırlayabilir. Bu geri çağırma için bir güncelleme yayınlandı ve verilen ayrıntılara göre sorunun bu yıl sonuna kadar düzeltilmesi bekleniyor.

Birkaç ay sonra, 4 Nisan’da, Ford tarafından yayınlanan başka bir Ford Escape geri çağrısının yapılacağı açıklandı . Açıklanan detaylara göre, bu sefer otomobil üreticisi yolcu hava yastığı içeren tüm araçlarını geri çağıracak. Spesifik olarak, sorun, otomatik olarak bağlantıyı kesemeyen emniyet kemerinin açılma anahtarı etrafında döner. Bu sorun tespit edildiğinde, tüm Ford araçlarına uyacak yeni bir emniyet kemeri grubu yapılacak.

Ele alınacak son geri çağırma, Ford Escape’in direksiyon kolonuyla ilgili bir sorunu olmasıyla ilgilidir. Şanzımanın araca girdiği yerdir ve sonuç olarak gevşeyebilir. Bu sorunu çözmek için, kontrol paneline yeni bir sütun eklenmelidir. Bu aynı zamanda, parçalar ve güvenlik sorunları nedeniyle geri çağrılan Ford kaçışlarının ana kategorilerinden biridir.

No comment